Transfer domen

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Transfer domen

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 11:07

Wszystko co trzeba wiedzieć, aby dokonać transferu domeny.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Co to jest Authinfo/Authcode?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 11:07

Authinfo ( domeny polskie ) i AuthCode ( domeny globlane ) to kody jednoznacznie autoryzujące domenę, które są wymagane do przeprowadzenia transferu ( zmiany rejestratora ).

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak otrzymać Authinfo/AuthCode dla domeny w KrainieNetu.pl?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 11:09

Kod Authinfo/AuthCode jest wydawany na wniosek abonenta domeny. W celu uzyskania kodu Authinfo/AuthCode należy wypełnić dokument rejestratora domen, który obsługuje KrainęNetu http://dinfo.pl/pdf/authinfo.pdf, a następnie wysłać go do Dinfo.pl faxem, drogą elektroniczną ( np. skan ) lub pocztą. Czas oczekiwania na wydanie kodu wynosi do 2 dni roboczych od daty otrzymania poprawnie wypełnionego wniosku.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak dokonać transferu domeny polskiej z NASK do KrainyNetu.p

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 11:16

Zgłoszenia transferu domeny z NASK do KrainyNetu.pl należy dokonać z panelu administracyjnego. Jeśli nie korzystasz z panelu zgłoś zlecenie transferu mailem do biura KrainyNetu. Transfer domen z NASK nie wymaga podania kodu Authinfo.
Po dokonaniu zgłoszenia, w panelu administracyjnym należy wygenerować wniosek o udzielenie pełnomocnictwa dla rejestratora KrainyNetu - Dinfo.pl.

Jeśli nie korzystasz z panelu zgłoś zlecenie transferu do biura KrainyNetu a przyślemy gotowy wniosek mailem.

Wygenerowany dokument należy podpisać, opieczętować i wysłać faksem do NASK, załączając odpowiednie dokumenty ( http://dns.pl/porozumienie/FAQ.html#4 ).


W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez NASK, na adres email podany we wniosku zostanie wysłana wiadomość z linkiem do potwierdzenia transferu. Brak potwierdzenia w ciągu 5 dni jest jednoznaczny z rezygnacją z transferu.

Transfer domen .pl jest bezpłatny, a okres rozliczeniowy nie ulega zmianie.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak dokonać transferu domeny polskiej od innego operatora?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 11:18

Zgłoszenia transferu domeny od partnera NASK do KrainyNety należy dokonać za zgłaszając się do biura lub z panelu administracyjnego. Transfer domen .pl od innego partnera NASK WYMAGA podania kodu Authinfo, po który należy zwrócić się do obecnego rejestratora domeny.

Po dokonaniu zgłoszenia transfer domeny jest automatycznie inicjowany, a na adres email abonenta zostanie wysłana wiadomość z linkiem do potwierdzenia transferu. Brak potwierdzenia w ciągu 5 dni jest jednoznaczny z rezygnacją z transferu.

Przed zgłoszeniem transferu należy upewnić się u obecnego rejestratora jaki adres e-mail jest przypisany do domeny i ewentualnie dokonać jego aktualizacji. Jeżeli transfer został zainicjowany, a wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer została wysłana na nieaktualny adres e-mail to należy: anulować procedurę transferu, dokonać zmiany adresu email u obecnego rejestratora i zainicjować transfer ponownie.

Transfer domen .pl jest bezpłatny, a okres rozliczeniowy nie ulega zmianie.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak dokonać transferu domeny globalnej?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 12:30

Zgłoszenia transferu domeny globalnej do KrainyNetu.pl należy dokonać wystawiając zlecenia do biura firmy lub z panelu administracyjnego. Transfer domen globalnych wymaga podania kodu AuthCode, po który należy zwrócić się do obecnego rejestratora domeny.

Po dokonaniu zgłoszenia transferu należy wnieść opłatę abonamentową zgodnie z cennikiem usług.Transfer domeny zostanie zainicjowany w ciągu 72 godzin od chwili zaksięgowania wpłaty na koncie KrainyNetu.pl. Transfer wymaga potwierdzenia w terminie 5 dni od chwili zainicjowania. Na adres email administratora ( administrative contact, admin-c ), który widnieje w WHOIS, zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer.

Przed zgłoszeniem transferu należy upewnić się u obecnego rejestratora jaki adres e-mail jest przypisany do kontaktu administracyjnego i ewentualnie dokonać jego aktualizacji. Jeżeli transfer został zainicjowany, a wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer została wysłana na nieaktualny adres e-mail to należy: anulować procedurę transferu, dokonać zmiany adresu email u obecnego rejestratora i zainicjować transfer ponownie.

Transfer jest płatny, a po jego zakończeniu domeny jest przedłużana o 1 rok.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak dokonać transferu domeny europejskiej do KrainyNetu?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 12:33

Zgłoszenia transferu domeny europejskiej do KrainyNetu.pl należy dokonać wystawiając zlecenie do biura lub z panelu administracyjnego. Transfer domen .eu nie wymaga podania kodu Authinfo.

Po dokonaniu zgłoszenia transferu należy wnieść opłatę abonamentową zgodnie z cennikiem usług. Transfer domeny zostanie zainicjowany w ciągu 72 godzin od chwili zaksięgowania wpłaty na koncie KrainyNetu.pl. Transfer wymaga potwierdzenia w terminie 14 dni od chwili zainicjowania. Na adres email abonenta, który widnieje w WHOIS ( http://www.whois.eu ), zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer.

Przed zgłoszeniem transferu należy upewnić się u obecnego rejestratora jaki adres e-mail jest przypisany do abonenta i ewentualnie dokonać jego aktualizacji. Jeżeli transfer został zainicjowany, a wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer została wysłana na nieaktualny adres e-mail to należy: anulować procedurę transferu, dokonać zmiany adresu email u obecnego rejestratora i zainicjować transfer ponownie.

Transfer jest płatny, a po jego zakończeniu domena jest przedłużana o 1 rok.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak dokonać transferu wewnątrz oparatora KrainyNetu?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 12:34

Transfer wewnętrzny operatora domen KrainyNetu, którym jest Dinfo dokonuje Dinfo.pl na wniosek abonenta domeny. Abonent domeny powinien wysłać dyspozycję zmiany Klienta Dinfo.pl, występującego w jego imieniu w formie pisemnej, wypełniając wniosek o transfer wewnętrzny w Dinfo.pl.
Wniosek do pobrania: http://dinfo.pl/pdf/transfer_wewnetrzny.pd

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Kiedy można dokonać transferu domeny?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 12:35

W zależności od rodzaju domeny i rejestratora, transferu można dokonać:

w przypadku transferu domeny .pl z NASK: nie wcześniej niż 5 dni po rejestracji lub transferze i nie później niż 24 dni przed wygaśnięciem.
w przypadku transferu domeny .pl od Partnera NASK: nie wcześniej niż 5 dni po rejestracji, transferze lub odnowieniu i nie później niż 6 dni przed wygaśnięciem.
w przypadku domen globalnych ( com, net, org, info, biz, name ) transferu można dokonać najwcześniej 60 dni od daty rejestracji.


Transferu domeny .pl od Partnera NASK można również dokonać na domenie wygasłej. W celu przeprowadzenia transferu z jednoczesnym odnowieniem należy skontaktować się z biurem KrainyNetu.pl.

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Jak długo trwa transfer domeny?

Postautor: alicja » 12 gru 2012, 12:35

Transfer domeny może trwać od 1 do 14 dni w zależności od rodzaju domeny i procedury transferu.


Wróć do „Domeny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość