Sprawdzanie łączności z serwerem

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Sprawdzanie łączności z serwerem

Postautor: alicja » 09 kwie 2013, 10:08

Może zdarzyć się tak, że wyświetlają się nam różne strony a Twoja nie. Jeśli oprócz niej nie wyświetla się strona usługodawcy hostingowego - w tym przypadku www.krnt.pl może być to problem z łącznością z tym serwerem. W takiej sytuacji należy sprawdzić przede wszystkim czy z innych lokalizacji / połączeń internetowych strona jest widoczna. Jeśli nie masz takiej możliwości zadzwoń do nas.
Jeśli z innych lokalizacji też jej nie widać zadzwoń do nas koniecznie!
Jeżeli w innych miejscach ją widać sprawdź połączenie z serwerem -
Kliknij menu start i w wierszu poleceń wpisz cmd. Otworzy się okno poleceń.
PINGOWANIE
Wpisz
ping -t krnt.pl
- wyświetli się lista czasów do serwera. Im wyższa tym połączenie pomiędzy Tobą a serwerem krnt.pl jest wolniejsze. Nie ma to jednak nic wspólnego z przepustowością łącza serwera. Zwykle czas ten wynosi kilkanaście ms. W czasie obciążenia do 200ms. Jeśli pojawiają się gwiazdki lub nie można odnaleźć hosta możesz sprawdzić miejsce przestoju.
TRACERT
W oknie poleceń wpisz
tracert krnt.pl
otrzymasz listę połączeń z poszczególnymi serwerami pomiędzy Tobą a serwerem krnt.pl. W miejscu gdzie pojawia się * połączenie jest przeciążone. Mogą to być różne serwery. Pamiętaj, że badasz jedynie połączenie pomiędzy Tobą a serwerem. Z innej lokalizacji ścieżka może być zupełnie inna. Zbadanie tej drogi pozwala na stwierdzenie miejsca zatrzymania i zgłoszenie tego do swojego dostawcy internetowego.

Wróć do „Najczęstsze pytania i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość