Uporządkuj pocztę

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Uporządkuj pocztę

Postautor: alicja » 19 mar 2015, 12:12

W dzisiejszych czasach chyba każdy dostaje dużo poczty e-mail.
Jak już uporamy się z ustawieniem dodatkowych filtrów, które odsieją nam niechciane maile od wartościowych warto pomyśleć o wprowadzeniu zasad porządkowych.
Jak ktoś otrzymuje zaledwie parę maili to ten problem może go nie dotyczyć. Ale jeśli tak jak ja odbiera kilka kont firmowych i prywatnych to bez folderów i reguł może się w poczcie zakopać. Oto kilka zasad, które polecam:
1. KONTO FIRMOWE TYLKO DO CELÓW FIRMOWYCH
Nie używaj konta firmowego do celów prywatnych, logowania do forów, mediów społecznościowych itp.
2. ZAŁÓŻ PRZYNAJMNIEJ 1 KONTO PRYWATNE, ALE NIE W DOMENIE FIRMOWEJ.
Czyli Twoje konto firmowe nie powinno mieć po @ adresu jak strona Twojej firmy.
Warto mieć 1 konto do mediów społecznościowych, 1 do kontaktów prywatnych i 1 śmieciowe - takie które podajemy w ankietach, konkursach itp.
3. STWÓRZ FOLDERY TEMATYCZNE I UŁÓŻ JE WG PRIORYTETÓW.
Mając foldery zamiast się wczytywać w mało istotne treści możesz przenieść maile do odpowiedniej zakładki i przeczytać później lub nie czytać wcale np: potwierdzenia odczytania wiadomości, newslettery, kopie faktur przychodowych (jeśli wystawiasz elektronicznie).
4. WYKORZYSTUJ NARZĘDZIA KLIENTA POCZTY LUB ZAOPATRZ SIĘ W ODPOWIEDNI SYSTEM.
Niektóre programy pocztowe dają możliwość ustawiania reguł wiadomości. Pozwala to na automatyczne wchodzenie maili do konkretnych folderów. Dla zaawansowanych użytkowników lub firm, w których kilka osób obsługuje 1 konto są specjalne programy do obsługi poczty.
5. 1 KONTO E-MAIL DLA 1 OSOBY.
Mimo tego, że jest możliwe odbieranie 1 konta przez kilku użytkowników, nie jest to działanie prawidłowe i możesz napotkać problemy. Obrazowo rzecz ujmując to tak jakby w danym momencie 3 osoby chciały przejść przez 1 drzwi. W takiej sytuacji dostęp do konta może zostać zablokowany. Takie rozwiązanie jest możliwe przy zastosowaniu specjalnych programów CRM. Dają one duży wachlarz możliwości a korzystanie z poczty jest tylko 1 z nich.
Można już na serwerze ustawić przesyłanie maili z 1 adresu na kilka innych. Więcej na ten temat jest tu: viewtopic.php?f=10&t=41

alicja
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:50

Re: Uporządkuj pocztę

Postautor: alicja » 16 lis 2015, 12:51

m


Wróć do „KONTO POCZTOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość